Par to, kā iedarbojas uz pašsajūtu pēdu masāža
Kājas – visnoslogotākā cilvēka ķermeņa daļa. Mūsdienīgā sieviete ļoti daudz laika pavada staigājot, iznēsājot bērnu, nodarbojoties ar atlētiskajiem fitnesa veidiem. Pēdas virsma ir pilna ar aktīvajiem punktiem. Kāju masāža iedarbojas uz katru no tiem, palīdzot atslābināt muskuļus, uzlabot asinsriti, limfodrenāžu, pozitīvi ietekmējot organisma kopējo stāvokli. Masāžas specifiskie paņēmieni tiek izmantoti, ja ir plakanpēda, artrīts un citas saslimšanas.
Iedarbības tehnikai uz dažādām ķermeņa daļām ir kopēji virzieni. Sejas masāža, muguras, kāju, pēdu masāža tiek veikta pēc dažiem vispārpieņemtajiem novirzieniem:
- Klasiskais.
- Akupunktūras (punktveida).
- Atslābinošais.
- Reflektorais.
Pareizi veikta procedūra stimulē spēku pieplūdumu, atgriež uzmundrinošo stāvokli, uzlabo noskaņojumu. Fizioterapeiti uzskata – kompetenti veikto iedarbības seansu uz pēdu var salīdzināt ar alternatīvu daudzām fizioterapijas procedūrām. Labums no šīm manipulācijām ir milzīgs, kaut arī ne visiem būs noderīgs.
Kam ir noderīga pēdu masāža, kam – kaitīga
Mākslas filmās var bieži redzēt, kādu baudu gūst cilvēks, kuram masē kāju pēdas, pirkstus, pēdas velvi. Pacienti reizēm salīdzina savas izjūtas ar erotiskām. Dzīvē, kura ir stresu pilna, ārstniecisko iedarbību uz kāju pēdām nedrīkst novērtēt par zemu. Izņemot psiholoģisko labumu, iespējas atslābināties, aizmirst rūpes, mēs gūstam iespēju:
- Noņemt spriedzi.
- Atgriezt muskuļiem tonusu.
- Paātrināt asinsriti, limfas šķidruma kustību.
- Atgriezt mundrumu.
- Atbrīvoties no neskaidras izcelsmes sāpēm.
- Atgriezt normālu miegu, apetīti.
- Novērst tūsku.
- Uzlabot pašsajūtu artrīta, artrozes, plakanpēdas gadījumā.
- Paātrināt vielmaiņas procesu ātrumu.
- Uzlabot noskaņojumu.
Klasiskās masāžas kustības prasa no speciālista fizisko piepūli. Nepietiekami stipra iedarbība nedod rezultātu. Ja pacients baidās no kutināšanas, vieglie pieskārieni baudas vietā rada diskomfortu. Pastāv vesela rinda kontrindikāciju, kuras ierobežo pēdu masāžas pielietošanu. Savādāk kaitējums no procedūras būs nozīmīgāks nekā labums.
Galvenās kontrindikācijas:
- Ādas alerģiskās reakcijas.
- Kāju slimības.
- Rētas, svaigi apdegumi.
- Infekcijas slimības.
- Augsta ķermeņa temperatūra.
- Asinsvadu tromboze.
- Asinsvadu sistēmas patoloģijas.
- Psihiskās slimības.
- Vēnu varikoze.
- Dažas onkoloģiskās slimības.
- Augsts spiediens.
- Dzemdes asiņošana, menstruācija.
Jebkuras ķermeņa, locekļu, sejas masāžas galvenais mērķis – uzlabot pacienta stāvokli. Iedarbība uz pēdām ir unikāla, ļauj atbalstīt garu, dot ķermenim spēku. Labumu veselībai dod tikai kompetenta masāžas tehnika, kuru pārzin profesionāls masieris. Gribat saņemt īstu speciālistu palīdzību, dzīvības enerģijas lādiņu – pievienojieties mums fitness-centrā Body Sport.