Kā iekļaut sportu savā ikdienas dzīvē? Ieradums nodarboties ar fitnesu
Jau kopš bērnības mūsu apziņā ir stingri iesakņojusies doma: fiziskās aktivitātes ir nepieciešamas ikvienam. Un atšķirībā no daudziem citiem uzskatiem, kurus sabiedrība mums uzspiež, šis tik tiešām atbilst patiesībai. Taču daudzi maldīgi uzskata, ka sports ir svarīgs tikai ideālas formas uzturēšanai. Patiesībā fiziskās aktivitātes fitnesa centrā uzlabo kognitīvās spējas, samazina dažādu slimību attīstības risku, aizkavē novecošanās procesus, uzlabo miegu un garastāvokli, kā arī vairo pārliecību par sevi.
Jāņem vērā arī to apstākli, ka daudzas no šīm pozitīvajām īpašībām izpaudīsies pat tad, ja tiks pielikta pat pavisam neliela fiziskā piepūle fitnesa zālē. Tātad, tikai 20 minūšu grupu nodarbības fitnesa zālē spēs uzlabot Jūsu garastāvokli. Savukārt saskaņā ar dažiem pētījumiem regulāras fiziskās aktivitātes vairākas nedēļas pēc kārtas, kas ilgst 30 minūtes, var palīdzēt mazināt depresijas pazīmes. Tomēr pastāv svarīga prasība: lai fitnesa nodarbības sniegtu pozitīvu efektu, tām jābūt regulārām un jākļūst par Jūsu ierastā dzīvesveida neatņemamu sastāvdaļu. Zemāk piedāvājam iepazīties ar pieciem ieteikumiem, kas palīdzēs gūt pozitīvus rezultātus šajā jautājumā.
Sāciet ar nelielu slodzi
Ja Jūs ilgu laiku netrenējāties, Jums nevajadzētu izvirzīt sev nereālus mērķus, piemēram, noskriet maratonu vai uztaisīt špagatu dažu mēnešu laikā. Šādu mērķu sasniegšanai būs nepieciešams ilgs laiks, kā arī būs jāpieliek zināmas pūles. Gandarījuma sajūta par panākumu gūšanu neradīsies uzreiz, tāpēc tas var negatīvi ietekmēt Jūsu motivāciju, šī iemesla dēļ Jūs riskējat ātri pārtraukt treniņus. Psihologs skaidro, ka cilvēki, kuri tic savu izvirzīto mērķu sasniegšanai, strādā daudz efektīvāk nekā tie, kuri šaubās par panākumu gūšanas iespējamību. Pakāpeniski sasniedzot mazus, regulāri izvirzītus sporta nodarbību mērķus, piedaloties fitnesa treniņos, Jūsu motivācija tiks kontrolēta, tādējādi palīdzot padarīt fitnesa nodarbības par ikdienas ieradumu.
Mērķis var izpausties dažādās formās, galvenais, lai tas neizraisītu negatīvas emocijas. Piemēram, var izvirzīt sev mērķi katru dienu vingrot vismaz 10 minūtes.
Ja Jūs nevēlaties trenēties sporta zālē ar treneri, tad vienkārši dodieties pastaigā. Pavadiet vismaz pusstundu dienā svaigā gaisā. Ja viedtālrunis neseko līdzi Jūsu fiziskajām aktivitātēm, tad piefiksējiet kalendārā tās dienas, kad Jums izdevās sasniegt izvirzītos mērķus. Tas palīdzēs Jums saglabāt motivāciju.
Tāpēc, ja Jūs vēlaties sākt regulāri nodarboties ar fitnesu, tad centieties radīt apstākļus, kuros Jums būs vieglāk uzsākt treniņus un nevajadzēs nepārtraukti pārvarēt ikdienas šķēršļus.