Mind body
Mind body ir mierīga, harmoniska nodarbība, kuras laikā nostiprinās un stabilizējas paši dziļākie muskulatūras slāņi. Nodarbība iekļauj sevī stiepšanos, līdzsvara vingrinājumus un pareizu elpošanu, kā arī relaksāciju. Tas ir viens no pašiem drošākajiem treniņa veidiem. Neviena cita nodarbība uz ķermeni neiedarbojas tik viegli (saudzējoši), tajā pašā laikā to nostiprinot.
Mind body klasiskais variants ir uz paklāja. Bet mūsdienu fitness vairs nelīdzinās klasiskajam un šodien nodarbībās izmantojot speciālo inventāru tā vairs nešķiet tik sarežģīta, bet gan ikdienišķa nodarbība. Viens no populārākajiem fitnesa veidiem ir kļuvis Mind body on the ball (ar lielām bumbām). Bumbas izmantošanas galvenā priekšrocība ir slodzes noņemšana jostasvietā un uz locītavām, bet tiek trenēta vēderprese. Bumbas forma ļauj vingrojumus izpildīt visā to amplitūdā, un muskuļi visu laiku tiek turēti saspringti.
Mind body ir ieguvis tik plašu popularitāti ne tikai ar unikālām metodēm ķermeņa formas uzlabošanā, bet arī pateicoties ārstnieciskajam efektam, kuru tas atstāj uz cilvēkiem, kam ir sāpējusi mugura. Mugurkauls ir pelnījis vislielāko uzmanību jau tādēļ vien, ka tas ir 90% mūsu fiziskā diskomforta avots, kuru izjūtam ikdienā. Tieši tādēļ Mind body vingrojumu komplekss mugurkaulam ir veltīts speciāls virziens. Regulāro treniņu laikā, centīgākie skolēni var viegli atvadīties no osteohondrozes un radikulīta.
Šo fitnesa veidu sauc arī par "sports slinkajiem", jo Mind body neprasa īpaši daudz enerģijas un ir samērā lēna nodarbība. Daudzi uzskata, ka negatīvā iezīme ir tieši tā lēnīgums. Tā arī ir, efektīvi nodarboties ar šo fitnesa veidu, var tikai paši pacietīgākie – vingrojumi ir izpildāmi ļoti lēni, elpošanas ritmā. Bet rezultāts ir tā vērts. Tas ir virzīts uz vispārējo organisma atveseļošanu, muskuļu tonizēšanu, lokanības un slaidas figūras iegūšanu. Šīs nodarbības attīsta lokanību locītavās, mugurkaulā un veido skaistāku, staltāku stāju. Pieņemamā laika posmā var veiksmīgi tikt vaļā no liekajiem zemādas taukiem un formēt augšstilbus, gurnus un ikrus, darot tos elastīgākus un stiprākus. Treniņa laikā tiek iezmatots dažāds inventārs: bumbas, riņķi, gumijas un hanteles.